Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Odcinek 1 - Praca

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Odcinek 1 - Praca

    Niedziela, 1 marca 2009, TVP1, godzina 17:20.

    TVP.pl: Główny wątek nowego serialu obyczajowego koncentruje się wokół życiowych perypetii niepełnosprawnego umysłowo czterdziestolatka, Janka Kaniewskiego, który nagle zostaje sam na świecie i musi stawić czoło nowej rzeczywistości. Pomagają mu przyjaciele i napotkani na drodze życzliwi ludzie. Ale naiwny, łatwowierny mężczyzna, przyjmujący wszystko za dobrą monetę, będzie też obiektem niewybrednych żartów, zostanie uwikłany w różne intrygi, padnie ofiarą ludzi mających na uwadze jedynie własne interesy. Mimo rozczarowań, wielu przykrości i niepowodzeń Janek nie podda się jednak, usiłując za wszelką cenę być normalnym człowiekiem, odnaleźć swoje miejsce na ziemi, osiągnąć szczęście i spokój.

    Bohatera poznajemy w dniu pogrzebu jego matki. Zagubiony, bezradny jak dziecko Janek początkowo nie zdaje sobie sprawy z tragicznej sytuacji, w jakiej się znalazł. Stracił bliską mu osobę, która była jedyną dla niego ostoją i całe swoje życie odporządkowała opiece nad upośledzonym synem. W uroczystości pogrzebowej uczestniczą znajomi oraz rodzina, która liczy na spadek po zmarłej. Ciotka z Augustowa szybko wyjeżdża, kiedy dowiaduje się, że nieboszczka Łucja Kaniewska na krótko przed śmiercią zmieniła wszystkie wcześniej sporządzone postanowienia spadkowe, czyniąc syna jedynym spadkobiercą.
    Kumple martwią się o Janka i znajdują mu pracę. Jak sobie poradzi w nowej sytuacji?
    Związany z BF od: 28.03.2003r. Książek jak i przyjaciół powinno być niewiele, ale za to dobre...
    Bohun.pl :: ArtPub.pl

  • #2
    Ja już na podstawie reklamowych urywków serialu w TVP1 wnioskuję o wydanie Doręczyciela na DVD jak Rancza ponieważ ten serial będzie nie tylko bawił ale wzruszał dawał lekcję solidarności międzyludzkiej

    Komentarz


    • #3
      a niektórym nawet nadzieję
      Chwałę wielkich ludzi należy zawsze mierzyć środkami, którymi posłużyli się, aby ją zdobyć /Francois de La Rochefoucauld/ - baron Kyan ustami Ignacego Gogolewskiego

      Komentarz


      • #4
        odcinek od wczoraj można obejrzeć na stronie tvp ale oczywiście trzeba zapłacić :(

        Komentarz


        • #5
          Oglądaliśmy oczywiście.
          Podobał się.
          Jeden małoletni / z kilku obecnych/ podśmiewywał się z niektórych sytuacji w filmie, scen. Reszta oglądała film w jakiś takim skupieniu, wzruszeniu.
          Kilka sytuacji w filmie widziałam na własne oczy, kilka znam z autopsji.

          Jedno jest pewne znam Janka Kaniewskiego.
          Jedyna różnica między tym filmowym a tym, którego znam to taka, że mój znajomy Janek Kaniewski nie umie czytać i pisać.
          Ostatnio edytowany przez spinka; 65.
          Chwałę wielkich ludzi należy zawsze mierzyć środkami, którymi posłużyli się, aby ją zdobyć /Francois de La Rochefoucauld/ - baron Kyan ustami Ignacego Gogolewskiego

          Komentarz


          • #6
            Dla mnie zupełnie inny film niż każdy dotąd oglądany.Co znaczy,że pojawiło się w TV coś nowego,dobrego,ważnego.
            Ja żadnego Janka nie znam,ale mam zamiar dokładnie poznać Kaniewskiego.
            Z zastanowieniem się nad paroma ważnymi kwestiami życiowymi oraz postawą ludzką względem drugiego człowieka jako człowieka.
            A co do samego bohatera-może wszyscy powinniśmy być tacy bardzo prostolinijni...
            Ale to rozstrzygnę po jakimś czasie.

            Komentarz


            • #7
              Jak na 1 odcinek było bardzo dobrze, a najbardziej mi utkwiła w pamięci scena gdy Janek powiedział: "oni się ze mnie śmieją, prawda?" aż łezka się pojawiła. Brawa dla Pana Artura za wyśmienitą grę.

              Komentarz


              • #8
                A co do innego aspektu.Jak dla mnie nic nie przebija,bynajmniej na razie, gażdetu do podpisywania pokwitowań połączonego z dumą właściciela.

                Komentarz


                • #9
                  Przed chwilą rozmawiałam z jedną panią fonicznie.

                  Ma córkę upośledzoną, bardziej niż Janek Kaniewski.

                  Powiedziała, że gdyby to od niej zależało to wysłałaby ten cały film na warsztaty terapii zajęciowej, szkół specjalnych, urzędów i innych ośrodków opieki nad osobami niepełnosprawnymi intelektualnie. Po to m.in. żeby pokazać czego warto uczyć dzieci niepełnosprawne.
                  Pierwsza reakcja wg mojej rozmówczyni na osobę upośledzoną /czyli jej córkę/ jest dokładnie taka jak w tej firmie kurierskiej Janka.
                  Zauważyła, że w życiu jest tak samo, jak w firmie Janka : jest się z czego śmiać, gdy jest na horyzoncie osoba upośledzona.

                  Wg niej ten film porusza wszystkie problemy osoby upośledzonej .....Nawet zajęcia terapii zajęciowej uczącej lepienia z gliny , z haftu ...zamiast przyuczać osobę upośledzoną np do zawodu listonosza, sprzątacza, pomywacza......rzuciłą m.in. : "na co komu osoba niepełnosprawna umiejąca fantastycznie haft kurpiowski? albo na co jej umiejętność lepienia duperelków z gliny? przecież ona z tego nie wyżyje gdy np zostanie sama na świecie bez rodziców"


                  To chwilowo tyle mojej relacji z tej rozmowy........
                  Ostatnio edytowany przez spinka; 65.
                  Chwałę wielkich ludzi należy zawsze mierzyć środkami, którymi posłużyli się, aby ją zdobyć /Francois de La Rochefoucauld/ - baron Kyan ustami Ignacego Gogolewskiego

                  Komentarz


                  • #10
                    Taaak. Świetnie odegrana rola Janka Kaniewskiego, duży pokłon dla gospodarza. Serial zupełnie odróżnia się od tego, które miałem przyjemność oglądać w których Pan Barciś wystąpił. Ten jest wyjątkowy. Znacznie odróżnia się od dajmy na to Miodowych Lat. On ma na celu ukazanie widzom kilku ważnych wartości w życiu.
                    Ukazana jest tutaj szczera prawda o życiu - niepełnosprawna osoba ma spore problemy po tym jak jego rodzicielka umiera. Serial nie tyle śmieszy, co wzrusza.
                    Jestem ciekawy jak potoczą się dalsze losy Janka. Jeszcze raz duże brawa dla Pana Barcisia za świetnie odegraną rolę.

                    Pozdrawiam,
                    MrBAD

                    Komentarz


                    • #11
                      Filmy oceniam gdy się kończa.. Jeśli po emisji czuję żal ,że to koniec jest ok Czułem żal
                      Accipere praestat quam inferre iniuriam. - Cicero

                      Komentarz


                      • #12
                        Ja zauważyłem że Artur grając Janka umiał, pokazać zachowania i gesty charakterystyczne dla osób upośledzonych umysłowo czyli łatwowierność i ufność względem obcych oraz zaangażowanie w tym co wykonują jak, też czerpanie radości
                        ze spraw błahych i prostych dla osoby pełnosprawnej.

                        Janek mam taką nadzieję wraz z rozwojem roli i zdobywaniem większego doświadczenia życiowego i roboczego zasłuży na coraz większy szacunek i tolerancję nie tylko swoich przyjaciół tych starych, ale zdobędzie także tych nowych i być może znajdzie swoją miłość.

                        Sam miałem dość częsty kontakt z takimi osobami jak Janek w różnym wieku jednak przy tego typu schorzeniach wiek ma znaczenie drugorzędne bo odnosi się to jedynie do fizjonomii człowieka a nie zachowania

                        Zamieszczone przez Małgośka Zobacz posta
                        A co do innego aspektu.Jak dla mnie nic nie przebija,bynajmniej na razie, gażdetu do podpisywania pokwitowań połączonego z dumą właściciela.
                        Osoby takie jak Janek zwykle mają ulubioną rzecz którą lubią i chętnie pokazują ją innym z wielką dumą taką
                        szczerą i dziecięcą - tym właśnie jest ów długopis dla Janka.
                        Ostatnio edytowany przez yachoo; 8.

                        Komentarz


                        • #13
                          Fajny film , przynajmniej inny od tych telenoweli i głębiej można się przy nim zastanawiać i myśleć o życiu.

                          Komentarz


                          • #14
                            Zgadzam się z Małgośką , jest to film inny niż wszystkie . W chwili gdy sie skńczył pierwszy odcinek, Maryś powiedzial to nie jest" M jak..," czy "Na dobre ..". Ten film jest mądry, moze nauczy nas jak mamy się zachowywać, gdy spotkamy takiego Janka w życiu...,? A ja odniosę się do otoczenia Janka... . Osoby poznane w tym odcinku tak mnie sie wydaje, będą sie przewijały przez caly czas. Tak naprawdę jest to przekrój ludzi, których spotykamy na co dzień. Czyż ciocia z Augustowa nie powinna zostać, czy zabrać Janka-po prostu być z Nim chociaż przez jakiś czas - tak normalnie ?, po ludzku?, najważnejszy był spadek..., sąsiedzi - starszy Pan - szczerze tak myśle zatroskany o Janka, i Jego syn, który go lubi - jest ok., ale ma swoje życie..., chociaż w pewnym momencie zauważyłam, że zaczyna być za Janka odpowiedzialny. Śliczna Diana - myślę, że bedzie miała duzy wpływ na życie Janka, no i koledzy z pracy - Szef wiadomo, chociaż o nim nie mam jeszcze wyrobinego zdania. A kurierzy...normalka?. Jeden z nich - piękny, młody, mocny w gębie... . Mam jednak nadzieję, że kurierzy polubią Janka.
                            Janek mówi prawdę, świat widzi takim jakim powinien być, bez podtekstów - takim o jakim my tzw. normalni ludzie często marzymy... .
                            Jeśli po emisji czuję żal ,że to koniec jest ok
                            Zgadzam sie z Tobą Jackan

                            gażdet do podpisywania pokwitowań
                            suprer - :duzyusmiech:, tak jak stwierdzenie ochroniarza, że z Janka szczęściarz, bo nie ma żony

                            Komentarz


                            • #15
                              I jeszcze absolutnie stanowcze stwierdzenie : " Będę najlepszym kurierem na świecie"!!

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X