Odcinek 2 - Urodziny - Barciślandia
Barciślandia  
Zarejestruj się Barcis.pl FAQ Użytkownicy BF Kalendarz

Wróć   Barciślandia > Proscenium > Kultury odrobina > Doręczyciel > Serial Doręczyciel - dyskusje

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
stare 02-03-09, 00:20:12   #1
Bohun
Administrator (ten zły)

Domyślnie Odcinek 2 - Urodziny

Niedziela, 8 marca 2009, TVP1, godzina 17:20.

Cytat:
TVP.pl: Krystyna Gradoń, na widok stojącego w oknie Janka, zaczyna krzyczeć i straszy go ochroną. Kiedy wyjaśnia się kim jest tajemniczy intruz i po co zjawił się w jej oranżerii, znający się na roślinach Janek pomaga kobiecie przesadzić chryzantemy i proponuje swoją pomoc w hodowli egzotycznych kwiatów. Zabiera też od kobiety przesyłkę i dostarcza ją na lotnisko Big Bossowi, który przygląda się z zainteresowaniem nowemu pracownikowi, opowiadającemu o wizycie w jego rezydencji.

Janka czeka wspaniały dzień. Po pierwsze ma urodziny, a po drugie ma dostać wypłatę. Dodatkowo zaprzyjaźnił się z milionerką Gradoniową. Nagle wszystko przybiera zły obrót. Szef Janka - Rafał (Kmiecik) nie jest zadowolony z faktu, że Janek samowolnie pojechał do domu współudziałowca Gradonia. Dalsza praca Janka w firmie kurierskiej staje pod znakiem zapytania. Janek jedzie błagać Gradonia, by go nie wyrzucano. Niestety ktoś przebija mu dętki w rowerze. Dodatkowo, podwórkowy żul - Władek, którego Janek zna i po swojemu ufa, okrada jubilata z wypłaty.
stare 02-03-09, 00:50:37   #2
Artur Barciś
Dyrektor Zamieszania

Domyślnie

Nie pojmuję po co TVP opisuje co będzie w następnym odcinku. Ja już bym nie oglądał, bo prawie wszystko już wiem. Po co to streszczenie?
Artur Barciś jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-03-09, 12:27:46   #3
jackan
BF User

Domyślnie

Ja też bym nie oglądał.Dlatego nie psuję sobie przyjemności oczekiwania na kolejny odcinek czytaniem streszczeń.Pozdrawiam.
jackan jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-03-09, 15:13:19   #4
Bohun
Administrator (ten zły)

Domyślnie

Cytat:
Napisał/a Artur Barciś Zobacz post
Po co to streszczenie?
W sumie streszczenie to nie to samo, co obejrzeć film. Jakoś trzeba też rozpocząć wątek... Streszczenie ma zachęcić, wzbudzić ciekawość, ale jak nie chcesz to "drugie" było ostatnim... Przynajmniej z mojej strony.
stare 03-03-09, 00:11:21   #5
Artur Barciś
Dyrektor Zamieszania

Domyślnie

Jeśli już, to taka wzmianka powinna jedynie wzbudzić ciekawość, a to co prezentuje TVP, to zdradzenie treści kolejnego odcinka. Ciekawi mnie dyskusja po kolejnych przygodach Janka, ale po obejrzeniu, a nie przeczytaniu streszczenia. WebLionie, wiem, że chciałeś dobrze, ale chyba mnie rozumiesz.
Artur Barciś jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-03-09, 11:40:57   #6
spinka
Redaktor Naczelna
Brazylijski Typer Mundialowy
Kibic Roku 2014

Domyślnie

Cytat:
Napisał/a WebLion Zobacz post
W sumie streszczenie to nie to samo, co obejrzeć film. Jakoś trzeba też rozpocząć wątek... Streszczenie ma zachęcić, wzbudzić ciekawość, ale jak nie chcesz to "drugie" było ostatnim... Przynajmniej z mojej strony.
Zgadzam się - streszczenie to nie to samo co obejrzeć film.
Jakby co to ja chcę/jestem "za" krótkim streszczeniem rozpoczynającym kolejny etap dyskusji ... no bo od czegoś trzeba zacząć

Cytat:
Jeśli już, to taka wzmianka powinna jedynie wzbudzić ciekawość, a to co prezentuje TVP, to zdradzenie treści kolejnego odcinka.
Z tego co widać, słychać i czućnikt nie ma wpływu na to, co umieści TVP w internecie /i nie tylko /. Prawda jest taka, że każdy sobie może to, co będzie w kolejnym odcinku, przeczytać już dziś, wczoraj, teraz, jutro.

Cytat:
Ciekawi mnie dyskusja po kolejnych przygodach Janka, ale po obejrzeniu, a nie przeczytaniu streszczenia. .
Na pewno tak będzie niezależnie od tego czy ktoś przeczyta streszczenie czy nie. Wżna przecież, żeby obejrzeć film, no nie?

Ostatnio edytowane przez spinka : 03-03-09 - 11:45:12.
spinka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-03-09, 08:43:35   #7
spinka
Redaktor Naczelna
Brazylijski Typer Mundialowy
Kibic Roku 2014

Domyślnie

Rozmawiałam wczoraj z jedną panią , bardzo znajomą.
Powiedziałą, że nie wierzy w Doręczyciela. Że jej nie pasuje. Że na pewno to jest Norek, z czasów, gdy jeszcze był kawalerem i dzięki temu, że się ożenił, troszkę znormalniał i stał się potem Norkiem, lekko tylko szalonym. A oba te seriale powinny być wyprodukowane i puszczone odwrotnie.
stare 06-03-09, 10:17:22   #8
Nagietek
BF Entuzjasta

GG: Nie

Domyślnie

Dziwne skojarzenia ma ta Twoja znajoma .
Idąc Jej tokiem myślenia Janek Kos "z czterech pancernych.." po wojnie stał się Sb- kiem z Lublina "Psy", albo szefem mafii rosyjskiej z "Ekstardycji 2". A "Pułkowinik Kwiatkowski" po wyjściu z więzienia został np. Halskim, albo Józefem Mayerem z filmu "Operacja Samun" i tak można by mnożyć role aktorów, którzy grali w popularnych serialach,... dodam, że nie tylko w serialach.
Zresztą i o tym już było pisane na Forum, pierwowzorem Norka był Edward "Ed" Norton z serialu The Honeymooners , a Doreczyciel to coś innego- dla mnie w całej historii Janka najważniejszy będzie stosunek ludzi, których spotka . Janek jest dla mnie "przestawicielem" osób (i tutaj użyję słowo, którego nie cierpię)niepełnosprawnych, a jak go przyjmuje tzw. "sprawne" społeczeństwo mam nadzieję, że nam pokażą to następne odcinki.
Nagietek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-03-09, 16:22:51   #9
jackan
BF User

Domyślnie

Przemyślenia , przemyślenia.. Porównania , kombinacje.. A ja mam tylko nadzieję , że będzie to serial który pozwoli miło spędzić niedzielne popołudnie, a u wielu spowoduje inne spojrzenie na niepełnosprawnych.
jackan jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-03-09, 19:51:37   #10
Bożka
Babcia Polka

GG: 10622153

Domyślnie streszczenie

Jeśli chodzi o streszczenia ja też nie lubię więc ich nie czytam chociaż teraz mamy dużo szczęścia bo kiedyś za czasów kiedy najpopularniejszym kabaretem w Polsce był kabaret TEY opowiadano całe filmy na antenie telewizji)))
Bożka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
artur, barciś, doręczyciel, janek, kaniewski, serial, urodziny

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania